Aktywne lato na Podhalu

Lato na Podhalu tuż tuż! Czas więc zacząć planować wakacyjne wyjazdy, wycieczki. Pomożemy Ci zaplanować ten czas lub go urozmaicić. Jak aktywnie spędzić lato w górach? Sprawdź!

Górskie szlaki dla początkujących

Lato to zdecydowanie czas zwiększonej aktywności fizycznej. Bezdyskusyjnie sprzyjają temu piesze, górskie wycieczki. Jeśli nie znasz dobrze okolicy, nie wiesz od czego mógłbyś zacząć i co byłoby dla ciebie satysfakcjonujące sprawdź nasze propozycje!

Warto wykorzystać czas spędzany na Podhalu w 100%. Proponujemy całodniowe górskie wycieczki krajoznawcze. Nasz obiekt zlokalizowany jest w odległości zaledwie 18 km od Zakopanego, a stamtąd łatwo już dotrzeć do każdego celu. Zatem, od czego zacząć?

Jeśli chodzi o wycieczki dolinne proponujemy:

  • Dolinę Kościeliską—obok Morskiego Oka jest to jest to najczęstszy cel wycieczek. Jest uważana za jedną z najpiękniejszych dolin tatrzańskich. Dostępne dla zwiedzających są tu również jaskinie m.in. Mroźna i Smocza Jama.
  • Rusinową Polanę z widokiem na panoramę Tatr. Podczas lata odbywa się na niej kulturowy wypas owiec. Będąc tam warto zobaczyć także Wiktorówkę, czyli Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. Z Rusinowej Polany bez problemu możemy dostać się na Gęsią Szyję. To szczyt, z którego rozpościera się piękny widok na Tatry Bielskie, znaczną część Tatr Wysokich i Tatry Zachodnie aż po Osobitą.
  • Największą dolinę w Tatrach Polskich o długości prawie 10 kilometrów — Dolinę Chochołowską. Warto wybrać się tam dla przepięknego widoku, a przy okazji zrobić kilka pięknych zdjęć.

Jeśli wolisz wycieczki górskie wybierz:

  • Czerwone Wierchy — to idealna alternatywa dla zatłoczonego Kasprowego czy Giewontu. Przy dobrej widoczności podziwiać można panoramę Tatr Zachodnich i Wysokich, jak również całe Zakopane oraz Podhale.
  • Starobociański Wierch to najwyższy szczyt po polskiej stronie Tatr Zachodnich. Wycieczkę można rozpocząć od Doliny Chochołowskiej przez Trzydniowiański Wierch, Kończysty Wierch, a powrót grzbietem Ornaku i Doliną Kościeliską – w taki sposób zagwarantujesz sobie całodniowe widoki zapierające dech w piersiach.

Ważne, gdy wybierasz się w góry!

Pamiętaj, że wysokia temperatura u podnóża gór, nie oznacza, że tak samo ciepło będzie na szczycie. Zawsze warto mieć ze sobą kurtkę i naładowany telefon, z którego można zadzwonić na numer alarmowy w górach: 601 100 300. Pamiętaj także o butach, które umożliwią ci sprawne i wygodne poruszanie się po terenach górskich. Sprawdź wcześniej warunki pogodowe, bez względu na to czy wybierasz się na godzinną wycieczkę, czy całodniową wyprawę. Pogoda w górach jest bardzo zmienna!

Jeżeli górskie wędrówki do dla Ciebie i Twojej rodziny za mało, to sprawdźcie co jeszcze mamy wam do zaproponowania klikając TUTAJ

Instagram

Szczegóły pobytu